Zabieg kriolipolizy to przełomowa metoda usuwania tkanki tłuszczowej przy wykorzystaniu ujemnej temperatury. Coraz częściej porównuje się ją do liposukcji, jednak należy pamiętać, że kriolipoliza jest całkowicie bezinwazyjna, dzięki czemu pacjenci nie muszą przechodzić bolesnej rekonwalescencji. Zobacz, dlaczego warto poddać się temu zabiegowi i sprawdź, jak się do niego przygotować.

Kriolipoliza – co to jest?

Jak wygląda zabieg kriolipolizy? Polega on na przyłożeniu do skóry aplikatora, który wytwarza kontrolowane zimno przenikające do tkanek. Głowica może składać się z rolek zasysających skórę lub płytek z funkcją elektrostymulacji. Z reguły należy schłodzić ją do temperatury oscylującej w granicach od -10 do -1 stopnia Celsjusza – to wystarczy, by komórki tłuszczowe zaczęły się rozpadać. Tłuszcz uwalniany z komórek przedostaje się do krwiobiegu, gdzie jest metabolizowany przez wątrobę i usuwany z organizmu.

Kto może umówić się na zabieg kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy został stworzony dla osób, które borykają się z nadmierną tkanką tłuszczową. Czasem zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna okazują się niewystarczające, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę – wtedy z pomocą przychodzą specjaliści z kliniki kosmetologii estetycznej. Kriolipoliza pozwala na bezpieczne pozbycie się tłuszczu z obszarów brzucha, talii, pośladków, boczków, czy ramion. Ten zabieg może obejmować dowolną partię ciała. Jest to procedura całkowicie bezinwazyjna, dlatego klienci nie muszą wcześniej przechodzić szczegółowych badań, jednak każdy pacjent kliniki powinien zapisać się na konsultację z kosmetologiem. W trakcie wizyty poprzedzającej zabieg, specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad, podczas którego poznaje potrzeby klienta i wyklucza ewentualne przeciwwskazania.

Czy zabieg kriolipolizy jest bezpieczny dla zdrowia?

Kriolipoliza jest zupełnie bezpieczna, a do tego praktycznie bezbolesna. Większość klientów opisuje ten zabieg jako komfortowe, a nawet przyjemne doznanie. Ból może pojawić się jedynie w przypadku zaawansowanego cellulitu lub bardzo wrażliwej części ciała. Nieliczne i niegroźne skutki uboczne kriolipolizy to małe siniaki, zaczerwienia lub delikatna opuchlizna. Chociaż wspomniany zabieg jest bezinwazyjny, to przez względy bezpieczeństwa nie powinny poddawać mu się osoby, które:

  • cierpią na otyłość lub poważną nadwagę,
  • borykają się z infekcjami skóry,
  • mają problemy z wątrobą lub nerkami,
  • chorują na cukrzycę.

Spektakularne efekty kriolipolizy

Zabieg kriolipolizy pozwala na wymodelowanie dowolnej partii ciała i zniwelowanie tkanki tłuszczowej nawet do 45%. Cała procedura trwa od jednej do trzech godzin, a jej dokładny czas i przebieg są uzależnione od obszaru zabiegowego oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Większość klientów zaczyna zauważać wyraźne efekty kriolipolizy w okresie od dwóch do sześciu tygodniu po przeprowadzonym zabiegu. Ostateczne rezultaty będą utrzymywać się przez około sześć miesięcy. Pacjenci, którym zależy na spektakularnych efektach, poddają się aż trzem zabiegom na jedną partię ciała – większa liczba wizyt zagwarantuje lepsze i trwalsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *